Smaksprøver fra N13

Her er Norsk salmebok i produksjon, i Sopot i Polen (Foto: Eide forlag)

Julesalmer og barnesalmer, refreng med ordene «Su su la ling, wing wang wong», irsk folketone og språkbilder fra en værhard kyst – det er noen smakebiter fra den nye salmeboka. Nå kan disse deles i din menighet!

Norsk salmebok inneholder 240 nye salmer. 11 utvalgte av disse kan nå menigheten bli bedre kjent med, før boka utgis 15. oktober. Disse 11 salmene er godkjent for publisering i menighetsblad eller menighetens hjemmeside, og kan trykkes med noter og vers. Alle salmene ledsages av korte informasjonstekster på nynorsk og bokmål, slik at leserne får ny innsikt i den enkelte salmen. Salmen må fjernes fra nett 1. april 2014, etter avtale med rettighetshaverne.

Klikk her for å velge ut salmer til eget menighetsblad, på papir eller nett.

 

Denne artikkelen er i kategorien Gudstjenesteliv, Kirkemusikk, Kultur og tagget .

Si din mening

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *