Ressurs til lokal salmefest

Fra salmelansering i Trefoldighetskirken 1. desember. (Foto: Anders Bergersen)

Fra salmelansering i Trefoldighetskirken 1. desember. (Foto: Anders Bergersen)

Norsk salmebok er nå på plass i mange kirker. Og kanskje har menigheten et kor som vil vise bredden i verket? Eller er menigheten sangglad og vil «synge inn boka»? Her får du hjelp.

Det er 240 nye salmer i N13. Sjangerbredden er større en noen gang, og taize-salmer, middelaldersalmer og anglikanske hymner står side om side med visesanger, folketoner og ny norsk koral. I tillegg er det en rekke salmer fra den verdensvide kirken.

To «salmepakker» er nå utarbeidet, en som viser den totale bredden, og en som er utelukkende med salmer fra den verdensvide kirken. Her får du bakgrunn og historie rundt både komponister, diktere og salmens opprinnelse, og du kan selvfølgelig velge å ta med mye eller lite i presentasjon av salmene.

Salmer fra den verdensvide kirke
Salmer fra ulike tradisjoner, tider og stiler
Arrangementsforslag til salmer fra ulike tradisjoner, tider og stiler

 

 

Denne artikkelen er i kategorien Gudstenestereform, Gudstjenesteliv, Kirkemusikk, Kultur og tagget , , .

Si din mening

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *